• Súťaž v navrhovaní plošných spojov

• 12. decembra 2022 sa v Maďarsku konala tradičná súťaž v navrhovaní plošných spojov. Túto súťaž organizovala naša družobná škola, Odborná škola Pattantyús-Ábrahám Géza Technikum v Győri. Našu školu v online súťaži reprezentoval Benjámin Borka, žiak IV.DZ triedy. Súťažil so študentmi z viacerých odborných škôl z Maďarska a Českej republiky. Cieľom súťaže bolo navrhnúť dosku plošného spoja na základe vopred definovanej schémy zapojenia. Benjámin Borka sa v tejto súťaži umiestnil na 3. mieste. Gratulujeme!

2022.december 12-én került megrendezésre Magyarországon a hagyományos nyomtatott áramkör tervező verseny. Ezt a versenyt testvériskolánk, a Győri Szakképzési Centrum Pattantyús-Ábrahám Géza Technikum rendezte. Iskolánkat az online versenyen Borka Benjámin IV.DZ osztály tanulója képviselte. A versenyen összemérette tudását több magyarországi és csehországi szakközépiskola diákjaival. A verseny célja egy előre megadott bekötési ábra alapján megtervezni egy erősítő nyomtatott áramkörét. Borka Benjámin ezen a versenyen a 3. helyezést érte el.

Szívből gratulálunk!

• Pekná maďarská reč- Szép magyar beszéd

• Dňa 16.1.2023 sme na našej škole zorganizovali školské kolo súťaže Pekná maďarská reč. Po úspešnom ukončení súťaže porota rozhodla, že na krajskom kole budú našu školu reprezentovať nasledovní žiaci:

Sárközi  Mérton z II.DI za org. zložku ELE

a Marianna Németh z III.DA za org. zložku OA

Umiestnenia ostatných žiakov boli nasledovné:

2. miesto za ELE Gergely Várady II.DI, 2. miesto za OA Dóra Szmolka z II.DA.

3. miesto za ELE Borbála Udvaros z III.DI a Immanuel Lelovics z I.DI,

3. miesto za OA Klaudia Kozmová z III.DA.

Všetkým blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov!

2023. január 16-án rendeztük iskolánkon a Szép magyar beszéd iskolai fordulóját. A verseny sikeres befejezése után a zsűri úgy döntött, hogy a következő tanulók képviselik majd iskolánkat a kerületi fordulón:

Sárközi Márton, II.DI és Németh Marianna III.DA osztályos tanulók.

2. helyezés (ELE) Várady Gergely II.DI és (OA) Szmolka Dóra II.DA osztályos tanulók.

3. helyezés (ELE) Udvaros Borbála III.DI és Lelovics Immanuel I.DI, valamint

(OA) Kozma Klaudia III.DA osztályos tanulók.

Mindenkinek szívből gratulálunk, és a további fordulókhoz sok sikert kívánunk!

• Memoriál Ing. Adriány Zoričákovej – súťaž v odpise na počítači na presnosť a rýchlosť

• Dňa 20. decembra 2022 sa uskutočnil už tradičný Memoriál  Ing. Adriány Zoričákovej – súťaž v odpise na počítači na presnosť a rýchlosť. Súťaže sa zúčastnilo spolu 51 študentov obchodnej akadémie.

Na tejto súťaži žiaci predviedli svoje zručnosti, ktoré si osvojili v rámci vyučovacích hodín ADK. Súťaž prebehla v programe TypeWriter a MS word cez platformu Webex.

Súťaž prebiehala v dvoch kategóriách:

I. kategória – žiaci prvého ročníka OA

II. kategória – žiaci druhého, tretieho a štvrtého ročníka OA

Výsledky:

I. kategória – žiaci prvého ročníka

1. miesto: Patrik Viláška      I.DA
            2. miesto: Réka Mikleová     I.DA
            3. miesto: Emma Ónodyová    I.DA

II. kategória – žiaci druhého, tretieho a štvrtého ročníka

1. miesto:     Tamás Kristóf Kis  IV.DA

2. miesto:     Anita Dobrí IV.DA