• Trenčiansky robotický deň

• 2. miesto v celoštátnom kole XII. ročníka súťaže TRD.

V dňoch 15-16.2.2017 sa konala medzinárodná súťažná prehliadka autonómnych robotov Trenčiansky robotický deň pod záštitou predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja a primátora mesta Trenčín. Vyhlasovateľom TRD 2017 je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Súťažilo sa v štyroch kategóriách. Naši žiaci  Marco Pintér, Richard Kováč, Richard Baláž súťažili v kategórii Follower Hard a Free style. Reprezentanti našej školy dosiahli 2. miesto v najťažšej kategórii Follower Hard a 5. miesto v kategórii Free style . Celkovo sa Trenčianskeho robotického dňa zúčastnilo 41 základných a stredných škôl zo Slovenska a zo zahraničia, ktorí v súťažiach predstavili celkom 131 robotov.

• Valentínska kvapka krvi 2017

• Milí žiaci

Radosť a šťastie sa dávaním znásobuje. A viete, že šťastie máme aj v krvi? Podeľte sa s ním!
            Vo štvrtok  2. marca 2017 v rámci kampane Červeného kríža  môžeme aj my ako darcovia krvi zdieľať pocit šťastia. Preukážme svoju odvahu pomôcť druhým, ktorí to potrebujú.       Ak máte 18 rokov a výborný zdravotný stav, prosím hláste sa u pani prof. Antošíkovej v kabinete NJ.

Kedves diákok!

Újra eljött az ideje, hogy részt  vegyetek az önkéntes véradás idei mozgalmában véradóként másokat segítve.Ha már elmúltál 18 éves és egészségi állapotod megfelelő,  kedvet  és bátorságot érzel ahhoz, hogy Te is véradó lehess, jelentkezni Antošíková  tanárnőnél lehet a német nyelv szertárban.

A véradás 2017. március 2-án lesz az érsekújvári kórházban.

• Krajské kolo Olympiády v nemeckom jazyku

• Dňa 16. 2. 2017 sa konalo krajské kolo Olympiády v nemeckom jazyku v šk. roku 2016/2017, ktorého sa zúčastnili aj naši študenti Dávid Benes (I. AE) Dávid Kováč (III. AP) - víťazi okresného kola v kategórii 2D.

Súťaž sa uskutočnila v Gymnáziu na Golianovej ul. 68 v Nitre. Súťaž  sa skladala  z dvoch častí – písomnej a ústnej. V písomnej časti súťažiaci predviedli svoje gramatické znalosti a znalosti slovnej zásoby v troch úlohách: gramatika, počúvanie s porozumením a čítanie s porozumením. Ústna časť sa skladala z opisu obrázku a rozhovoru na tri vybrané témy.

Dávid Benes sa vo svojej kategórii umiestnil na úžasnom 1. mieste a postúpil do celoštátneho kola.

Dávid Kováč sa umiestnil na krásnom 2. mieste.

Obom srdečne blahoželáme a Dávidovi želáme veľa šťastia v ďalšej súťaži!

• Súťaž v SUDOKU

• Dňa 15.februára 2017 sa uskutočnila na našej škole už tradičná súťaž v riešení S U D O K U  na čas. Zúčastnilo sa na nej 46 žiakov  z rôznych tried. Súťažiaci riešili 5 úloh s rôznou obťažnosťou. Každá úloha bola obodovaná iným počtom bodov. Taktika súťažiacich bola rôzna.  Poradie víťazov na prvých piatich miestach je nasledovné:

1. Ladislav Polák - III.IT

2. Krisztián Pukkai – IV.DP

3. Frederika Müllerová – I.AA

4. Éva Magyar – III.DA

5. Simona Bojková – II.AA

Víťazom blahoželáme a želáme veľa úspechov a správnych riešení!

• 8.študentský ples

• Dňa 26. januára 2017 sa konal v priestoroch Csemadoku  8. študentský ples. Hlavným organizátorom  boli študenti druhého ročníka  obchodnej akadémie. Samotnému zorganizovaniu plesu predchádzalo množstvo prípravných prác- vyhotovenie plagátov, vstupeniek, pozývanie pedagógov a študentov, výzdoba sály, s ktorou nám v deň konania plesu pomáhali chlapci z II. DE triedy.

Zábava trvala od 18:00 h do 23:00 h. Do tanca nám hrala hudobná skupina Atlantic.

Plesu sa zúčastnilo 173 študentov našej školy a 14 pedagógov. Moderátorkami večera boli Alexandra Badalová a Barbara Švajcerová. Neoddeliteľnou súčasťou slávnostného večera bola voľba kráľa a kráľovnej plesu, víťazmi sa stali Loren Csutkai z I. AA triedy a Richard Borbely zo IV. IT triedy. Šerpu a korunku im odovzdali vlaňajší víťazi. Celú atmosféru  doplnilo  losovanie tomboly. Sponzori prispeli 35.  hodnotnými cenami.

Už teraz sa tešíme na 9. ročník.

• Valentínska pošta

• Ahojte!

Blíži sa sviatok sv.Valentína, preto môžete využiť Valentínsku poštu, aby Amor so svojimi pomocníkmi doručil odkaz Vami vybranej osobe. Odkaz vhoďte do schránky, ktorá sa nachádza pri hlavnej nástenke.

Poslať môžete aj darček, ktorý treba odovzdať pani prof. Kollárovej.

Nezabudnite na odkaz napísať meno, priezvisko a triedu obdarovanej osoby.

Odkazy a darčeky môžete priniesť do 13.02. 2017 (pondelok), následne budú roztriedené a v utorok dňa 14.02. 2017 budú rozposlané príslušným osobám.

Sziasztok!

Nemsokára itt a Valentin-nap. Ebből az alkalomból szeretnénk, ha kihasználnátok a Valentin-napi postánkat, hogy Ámor és segítői eltudják juttatni a leveleket a kiválasztott személynek. A küldeményt dobjátok be az erre kijelölt postaládába, ami a faliujságnál található.

Küldhettek ajándékot is, amit leadhattok Kollárová tanárnőnél.

Nefelejtsétek feltüntetni a levélre a címzett teljes nevét és az osztályt.

A leveleket és az ajándékokat leadhatjátok 2017 02.13. (hetfő), hogy Ámor segítői kézbesíteni tudják 2017 02.14. (kedd) a címzetteknek.